Ana Sayfa Genel Spoof Nedir?

Spoof Nedir?

4 en az okunma
0
0
1,015

Spoof aslında Pokémon GO’da sahte konumlara kullandığımız bir tabirdir. Aslında spoof bir siber saldırı çeşidi iken Pokémon GO için sadece cihaz konum bilgisinin değiştirilerek oyunun aldatılmasını sağlamaktır.

Sahte konum için bir çok yöntem ve uygulama mevcut. Bizi ilgilendiren ise güvenli ve stabil olması. Sonuçta spoof bir hiledir ve Niantic bu konuda sert yaptırımlar uygulamaktadır.

Alt başlıklarda Android ve iOS platformları için bir kaç yöntem açıklanacaktır. Fakat hepsinden önce bir takım ufak hatırlatmayı bu yazımızda paylaşacağız.

Öncelikle konumu ilk kez değiştirmeden önce mutlaka ilgili yazıdaki uyarıları dikkate alınız.

Zamanla çok alışacağınız bu işe kendinizi kaptırarak uzun süreler oyunda kalmayınız.

Rota çokça kullanılan bir gezme metodu olup, rota kullanırken çok uzun süre bot gibi gezmeyiniz.

Uzun mesafeler arası yolculuk ederken belirlenmiş mesafe-süre tablolarına uyunuz. Örneğin İstanbul’da raid yapıp, hemen ardından Tokyo’da Pokémon yakalamaya çalışmanız Soft (Geçici) Ban’a sebep olacaktır ve sık sık Soft Ban yemek farklı sonuçlar doğurabilir. Raid, Yakalama, Çevirme, Gym Savaşı, Gym’e Pokémon Bırakma gibi eylemler süreci başlatır ve ışınlanmada bu süreci takip etmeniz gerekir. Mesafe-Süre Tablosu size yardımcı olabilecek bir kaynaktır.

Mesafe - Süre Tablosu

Mesafe - Süre Tablosu

Mesafe Bekleme Süresi
1 KM 30 Saniye
5KM 2 Dakika
10KM 6 Dakika
25KM 11 Dakika
30KM 14 Dakika
65KM 22 Dakika
81KM 25 Dakika
100KM 35 Dakika
250KM 60 Dakika
500KM 75 Dakika
1000KM 90 Dakika
+1500KM 120 Dakika

Mesafeler kuş uçuşu olarak hesaplanmaktadır. Son yaptığınız işlemin koordinatını Google Haritalar üzerinden işaretleyerek, gitmek istediğiniz yere “Mesafe Ölç” butonu ile kaç dakika sonra gitmeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

Örneğin “41.05934,28.94973” koordinatlarında bulunan Masalcı Ağaç adlı gym’de raid yaptınız ve çıktınız. Yaklaşık 1200KM mesafedeki Polonya’nın Kraków şehrinde çok istediğiniz bir Pokémon çıktı. Beklemeniz gereken süre ise 2 saat. Cihazınıza güveniyorsanız Kraków’a gidebilir, Pokémon’a tıklayabilirsiniz. Ancak top attığınız anda Pokémon kaçacaktır. Pokémon ekranda iken 2 saat sayacı dolana kadar hiç bir şey yapmadan beklerseniz ve 2 saat sonunda yakalarsanız, Pokémon sizin olacaktır 🙂

Spoof ile ilgili söylenebilecek bir çok şey bulunsa da şimdilik yazımızın sonuna geldik. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere 🙂

Daha fazla benzer yazı
Daha fazla ahmet
Daha fazla Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca

Yılın Yorgunluğunu Aralık Community Day ile Atalım!

Merhaba eğitimciler, Belki de herkesin beklediği ama seslendiremediği, eksiğinden her fırs…