Ana Sayfa Genel Faydalı Bilgiler Pokémon GO Nasıl Oynanır?

Pokémon GO Nasıl Oynanır?

6 en az okunma
0
0
393

Pokémon GO yüklemeyi bir önceki yazımızda anlatmıştık. Eğer başarılı bir şekilde yüklediyseniz artık oyuna girmeye hazırız demektir.

Oyun açıldığında sizi alttaki ekran bekleyecek.

Bu ekranda 2 seçeneğiniz bulunmakta. Google hesabınız ile direk olarak oyuna giriş yapabileceğiniz Google butonu ve Pokémon hesabı alarak başlayabileceğiniz Pokémon Trainer Club butonu. Google ile bağlanarak oyuna hızlı bir şekilde başlayabiliyorsunuz. Pokémon Trainer Club üyeliği almak, bilgi girişinden ötürü biraz uzun sürebiliyor.

Oyun açıldığında sizi Professor Willow karşılıyor. Willow sizi karşıladıktan sonra ise karakter oluşturma ekranına geçiyorsunuz. Bu ekranda öncelikle karakterinizin cinsiyetini seçmeniz gerekiyor.

 

Sonrasında ise Ten Rengi, Saç Rengi, Göz Rengi, Kıyafetler ve Aksesuarları ayarlayıp ilerliyoruz.

Tüm ayarlamaları yapıp oyun geçebildiyseniz Profesör Willow size ilk Pokémonlarınızı seçme fırsatı veriyor. Bulbasaur, Charmander veya Squirtle’dan birini seçebileceğiniz gibi yürüyerek uzaklaşıp, birkaç kez bu pokémonların tekrar doğmasını sağlarsanız 4. Pokémon olarak Pikachu beliriyor etrafınızda ? Denemeye çalıştım fakat çok fazla uzaklaşamadığım için ekran görüntüsü alamadım malesef.

 

Pokémonlardan hangisini alacağınıza karar verdiyseniz üzerine tıklamanız gerekiyor. Bu aşamada oyun size Kameranın açılmasını isteyip istemediğinizi soracak. Evet derseniz kamerayı dik bi şekilde tutup Pokémonu ortalamanız gerekecek. Hayır derseniz ise telefonunuzu tutma şekliniz ne olursa olsun Pokémon karşınızda olacak.

Pokémon yakalama ekranından bahsedelim şimdi biraz. Sağ üstte bulunan AR (Augmented Reality) anahtarı ile kameranın açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Sol üstteki ise vazgeçme butonu işlevi görüyor ve bastığınızda herhangi bir kaybınız olmuyor, hatta Pokémon kaçmazsa tekrar tıklayıp alma şansınız bile var. Orta kısımda ise Pokémonun adı ve CP (Combat Power – Savaş Gücü) değeri görünüyor. Bazı Pokémonların CP değeri okunabilirken özellikle CP değeri seviyenize göre yüksek olanların ??? olarak görülebiliyor.

 

Pokémonu yakalamak için altta gördüğünüz poketopa basılı tutun ve Pokémona doğru fırlatın.

 

Yeşil çemberin içine atabildiğiniz takdirde ekstra yetenek puanı alabilirsiniz. Çember küçüldükçe yetenek puanı ve yakalama şansı artacaktır. Ekstra yetenek puanı için bir başka yol ise poketopu falsolu fırlatmaktır.

Pokémonu yakalayabilirseniz, Pokémon poketopun içine girecek ve poketop yerde 3 kez sallanacaktır. Bu sırada Pokémon topun içinden çıkar ve size saldırırsa tekrar poketop atarak şansınızı deneyebilirsiniz. Zaman zaman yakaladığınız Pokémonlar, poketoptan çıkıp kaçabilirler.

 

Pokémonu yakaladıktan ve yetenek puanı ekranını geçtikten sonra, eğer bu pokémonu ilk kez yakaladıysanız Pokedex’e kaydolmasını beklemeniz gerekecek. İlk kez yakalamıyorsanız direk Pokémonu inceleyebileceğiniz bilgi ekranı gelecek.

 

İlk Pokémonunuzu yakaladıktan sonra Profesör sizden kullanıcı adı belirlemenizi isteyecek. Pek çok kişi bu aşamada hata aldığını belirtse de aslında tek hata kullanıcı adı başka biri tarafından kullanıldığında çıkmaktadır. Farklı isim deneyerek devam edebilirsiniz.

İsim belirledikten sonra yapmanız gereken şey yürümek. Yürüdükçe yeni Pokémonlarla karşılaşacak, hepsini yakalama imkanı elde edeceksiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Daha fazla benzer yazı
Daha fazla ahmet
  • Ditto keşfedildi!

    Merhaba eğitmenler, Bugün özellikle Twitter’da gördüğümüz Ditto görsellerinden sonra…
  • Bol Bonus, Bol Eğlence!

    Merhaba eğitimciler, Pokémon GO tarafından duyurulan son yenilik ile eğlenceyi biraz daha …
  • Apple Cihazlara Pokémon GO Yüklemek

    Bu yazımızda ise Apple kullanan Pokémonseverler için oyunu nasıl yükleyebileceklerini anla…
Daha fazla Faydalı Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca

Yılın Yorgunluğunu Aralık Community Day ile Atalım!

Merhaba eğitimciler, Belki de herkesin beklediği ama seslendiremediği, eksiğinden her fırs…