Pokémon Nedir?

2 en az okunma
0
0
456

Nintendo’nun sahip olduğu The Pokémon Company tarafından ilk olarak 1996 yılında bir oyun olarak piyasaya sürülen Pokémon’u biz daha çok 2000’li yıllara girerken televizyonda yayınlanan animesinden biliyoruz. Kelime Pocket Monsters (Japonca Poketto Monsutā) öbeğinden geliyor. Oyunun ardından çıkan animesi, filmleri, kart oyunları, oyuncakları ve kitapları bulunuyor. Özellikle 86-93 arası doğan nesil Pokémon ile büyüdü demek yanlış olmaz.

Farklı bir evreni konu alan bu seride, dünyada insanlar ve Pokémon adı verilen canlılar birlikte yaşamaktadır. Pokémon yakalamak, eğitmek ve Pokémon ustası olmak üzerinden yürür olaylar. Televizyonda yayınlanmaya başladığı andan itibaren çocuklar ve gençlerin tek muhabbet konusu Pokémonlardı belki de. Çılgınlık olarak nitelendiren pek çok yazı ve haber çıktı hakkında. 2000 senesinin yaz aylarında cips paketlerinden Pokémon Tasolarının çıkmaya başlaması ile artık tamamen hayatımızın bir parçası haline geldi. Teneffüs aralarında, haftasonları parklarda, okul bahçelerindeki oyun alanlarında kısacası herhangi iki Pokémon sevdalısının bir araya gelebildiği her yerde tasolar oynanıyor, önceki bölümler konuşuluyor, favori Pokémon kavgaları yaşanıyordu.

Hatırlayanlar çok olacaktır, Pokémon Ferhat kendini balkondan atarak Türkiye’de seriyi yasaklatmış ve devam bölümleri ancak internet ortamından ve farklı dillerde izlenebilmişti.

Daha fazla benzer yazı
Daha fazla ahmet
  • Ditto keşfedildi!

    Merhaba eğitmenler, Bugün özellikle Twitter’da gördüğümüz Ditto görsellerinden sonra…
  • Bol Bonus, Bol Eğlence!

    Merhaba eğitimciler, Pokémon GO tarafından duyurulan son yenilik ile eğlenceyi biraz daha …
  • Pokémon GO Nasıl Oynanır?

    Pokémon GO yüklemeyi bir önceki yazımızda anlatmıştık. Eğer başarılı bir şekilde yüklediys…
Daha fazla Faydalı Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca

Yılın Yorgunluğunu Aralık Community Day ile Atalım!

Merhaba eğitimciler, Belki de herkesin beklediği ama seslendiremediği, eksiğinden her fırs…